Image2 Alligator Flash Designer 8
 

Prezentacje multimedialne

Animowana prezentacja ma o wiele większą siłę wyrazu niż obraz statyczny. Prostą prezentację można zmontować i umieścić w internecie w kilkanaście minut.

Przykładowa prezentacja Flash wykonana w programie Alligator Flash Designer składa się z 13 ramek. Styl przejść pomiędzy ramkami przypomina trailery kinowe zwiększając tym samym siłę przekazu.

Pierwsza ramka to napis MAZDA DESIGN. Animacje intro tego elementu została ustalona na przenikanie z czerni. W czasie trwania ramki napis delikatnie się powiększa. Po 3 sekundach napis jest usuwany przy pomocy animacji outro, także przenikania do czerni.

Druga ramka z napisem "presents" została wykonana dokładnie w ten sam sposób co pierwsza ramka.

Na 3 ramce umieszczono zdjęcie samochodu. Fotografia jest niedoświetlona i uwidaczniają się jedynie zarysy produktu.

Czwarta ramka to tekst "UNLEASHED POWER & BEAUTY" wykonany analogicznie do pierwszych dwóch ramek, przy pomocy animacji intro, motion i outro.

Ramki 5-9 zawierają pokaz slajdów, kolejno zmieniające się zdjęcia detali produktu, w coraz szybszym tempie. Zastosowano tu animację intro polegająca na błysku i prześwietleniu zdjęcia z bieli. Efekt ten imituje błysk flesza w czasie wykonywania zdjęcia. Zastosowano detale produktu bez prezentacji całości w celu zwiększenia napięcia w oczekiwaniu na plan ogólny.

Ramka 10 zawiera ostatni tekst przed prezentacją pełnego produktu.

Na ramce 11 umieszczono produkt w planie ogólnym. Dodatkowym efektem wykonanym w programie jest animowany błysk przesuwający się z lewej do prawej. Konieczne było wykonanie dodatkowej maski przy pomocy linii beziera, która ograniczna błysk do zarysu produktu.

Końcową ramką jest napis zamykający prezentację tak, aby sekwencja wygaszała się stopniowo.

omazdadesign.zip

© Copyright 1999-2013 Selteco Software, Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa, tel: +48 22 407 77 80, fax: +48 22 407 97 04
Ta strona została wykonana wyłącznie przy pomocy programów Raptor Web Designer, Photo Lab, Alligator Flash Designer i Button Maker