selteco Web Design Software

Alligator Flash Designer upraszcza tworzenie animacji Flash

Firma Selteco Software, producent oprogramowania graficznego, ogłosiła wprowadzenie na rynek polskiej wersji programu Selteco Flash Designer, za pomocą którego nawet najmniej doświadczeni projektanci stron www będą w stanie stworzyć animację Flash. Selteco proponuje nowe podejście do tworzenia animacji Flash - podobne do tworzenia prezentacji w pakietach biurowych. Animacja składa się z ramek, na które użytkownik powinien wprowadzić elementy graficzne takie jak kształty, linie, zdjęcia, przyciski. Następnie może wybrać efekty animacji każdego z obiektów czyli sposób w jaki element się pojawia, znika i porusza na stronie. Do wyboru są wszelkie obecnie stosowane przekształcenia powodujące złudzenie ruchu obiektu czyli obroty, przeloty, zmiany przezroczystości i rozmiaru elementu, wszystkie w dowolnych kombinacjach. Dla uproszczenia najczęściej obecnie stosowane efekty dostępne są w menu dzięki czemu animację dodać można za pomocą jednego kliknięcia.

ANIMACJE
Za pomocą Flash Designera można tworzyć banery reklamowe w dowolnych rozmiarach lub w standardowych wymiarach powierzchni reklamowej zalecanych przez organizację IAB. Program oferuje 2 kreatory animacji. Pierwszy służy do tworzenia pokazu slajdów z istniejących zdjęć w którym można zdefiniować czas trwania każdej klatki oraz ruch zdjęcia w czasie pokazu - kierunek, obrót, przenikanie. Drugi - kreator intro - pomaga stworzyć kilkuramkową animację wybranego obrazka oraz trzech dowolnie wpisanych przez użytkownika tekstów.

INTERAKTYWNOŚĆ
Największą przewagą formatu Flash jest interaktywność. W programie można stworzyć dowolną prezentację, formularz, kalkulator, prostą grę. Przyciski umieszczone w prezentacji pozwalają na skok do innych części prezentacji, wyświetlenie lub ukrycie dowolnego obiektu, uruchomienie pod-filmu, wywołanie linku do strony www lub wykonanie kodu ActionScript, który pozwala na wykonanie bardziej skomplikowanych obliczeń i operacji. Komunikację z użytkownikiem zapewniają także pola edycji służące zarówno do wprowadzania danych jak i do wyświetlania komunikatów zależnych od przebiegu prezentacji.

GRAFIKA i DŹWIĘK
Flash Designer akceptuje grafikę w formatach GIF, JPEG, SWF, BMP, WMF oraz dźwięk w formatach WAV i MP3. Możliwe jest rysowanie linii i kształtów bezpośrednio w programie, edycja węzłów krzywych, wypełnianie kafelkowe (bitmapą) lub przejściem tonalnym (gradientem) od 2 do 8 kolorów. Użytkownik ma możliwość precyzyjnego dopasowania obiektów za pomocą opcji wyrównania do dowolnej krawędzi, przesuwania elementów po 1 pikselu za pomocą klawiatury, dodania linijek pionowych i poziomych ułatwiających utrzymanie marginesów i kolumn. Powtarzalne elementy takie jak tło można umieścić na ramkach matrycach

Flash Designer oferowanych jest w wersji download w cenie 449 zł brutto oraz w wersji pudełkowej w cenie 479 zł.

Wersja testowa programu dostępna jest na stronie www.flashdesigner.pl

Infolinia: +48 22 407 77 80

O firmie Selteco
Selteco Software oferuje oprogramowanie do tworzenia grafiki internetowej, animacji GIF, Flash, oraz projektowania nawigacji stron internetowych. Selteco jest obecnie jedynym producentem w Polsce oprogramowania dla technologii Flash i jednym spośród kilku na świecie. Firma sprzedaje swoje produkty głównie na rynkach anglojęzycznych USA, UK oraz w Australii. O jakości produktów Selteco świadczy szereg nagród i wyróżnień przyznanych przez niezależne serwisy zajmujące się testowaniem i oceną oprogramowania. Produkty Selteco były opisywane przez magazyny komputerowe w Wielkiej Brytanii, Australii, Hiszpanii, Grecji, Indii i Polski. Siedziba Selteco znajduje się na warszawskich Kabatach. Obecnie oferowane są 4 produkty samodzielne: Alligator Flash Designer, Bannershop GIF Animator, Menu Maker, Photo Lab oraz pakiet oprogramowania Selteco Full Suite dzięki któremu nawet początkujący webmaster jest w stanie stworzyć grafikę na swoją stronę www. Selteco posiada także studio graficzne w którym testowane są i wdrażane najnowsze technologie grafiki internetowej.

####
Serwisy www:
  www.selteco.pl
  www.flashdesigner.pl
  www.selteco.com
  www.flashdesignerzone.com
  www.bannershopanimator.com
  www.seltecodownload.com
  www.selteco.de
  www.selteco.es
  www.selteco.co.uk

© Copyright 2006-2018 Selteco Software, Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa, tel: +48 22 407 77 80, fax: +48 22 407 97 04
Ta strona została wykonana wyłącznie przy pomocy programów Raptor Web Designer, Photo Lab, Alligator Flash Designer i Button Maker