selteco Photo Lab 4
 

Filtry połówkowe

Filtr połówkowy pozwala na zmianę koloru lub jasności połowy zdjęcia bez wpływu na pozostały obszar obrazu. Najczęściej filtrów takich używa się do przyciemnienia zbyt jasnego nieba lub uzyskania żywszych kolorów trawy czy piasku.

tool-split

Jeżeli sytuacja na planie zdjęciowym albo czas nie pozwolił na dokręcenie filtru na obiektywie lub po prostu nie stać cię na kolekcję profesjonalnych filtrów, nic straconego. Efekt filtra można nałożyć podczas dalszej obróbki zdjęcia.

split-filters

Narzędzie Filtr Połówkowy pozwala na wybranie zarówno kąta przebiegu filtru jak również wielkości zakresu w której filtr przechodzi z jednego koloru do drugiego.

Po zaznaczeniu punktu początkowego i punktu końcowego, należy wybrać kolor obydwu połówek filtru i dobrać odpowiednią moc filtra.

split1

split0

Oryginalne zdjęcie nie wyróżnia się niczym szczególnym, ot zdjęcie jakich wiele. Po nałożeniu filtra połówkowego w odcieniu niebiesko-bursztynowym zdjęcie zyskuje dodatkową kolorystykę.

© Copyright 1999-2013 Selteco Software, Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa, tel: +48 22 407 77 80, fax: +48 22 407 97 04
Ta strona została wykonana wyłącznie przy pomocy programów Raptor Web Designer, Photo Lab, Alligator Flash Designer oraz Button Maker