Image2 Raptor Web Designer 8
 

Sprawdzanie poprawności danych

Zanim dane z formularza zostaną przesłane do innej strony, która je będzie przetwarzać, konieczne jest sprawdzenie czy wpisane wartości mieszczą się w określonych limitach oraz czy wszystkie pola, które sa wymagane, zostały wypełnione.

Raptor Web Designer dysponuje możliwością walidacji każdego elementu formularza. Pierwszym krokiem jest zaznaczenie odpowiedniej opcji, jeżeli pole jest wymagane. Dodatkowo możesz wpisać komunikat przypominający o wypełnieniu pola. W przypadku nie wypełninia pola, puste pole zostanie aktywowane, aby użytkownik nie miał wątpliwości, którego elementu dotyczy komunikat.

Dodatkowa walidacja pól tekstowych polega na sprawdzeniu minimalnej długości pola, zawieraniu znaków, na przykład dla pola z adresem email znakiem wymaganym w treści pola jest znak @. Innym sposobem jest ograniczenie dopuszczalnego zestawu znaków do na przykład samych cyfr, co pomocne jest przy sprawdzaniu poprawności wszelkich numerów.

validation

© Copyright 1999-2013 Selteco Software, Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa, tel: +48 22 407 77 80, fax: +48 22 407 97 04
Ta strona została wykonana wyłącznie przy pomocy programów Raptor Web Designer, Photo Lab, Alligator Flash Designer i Button Maker