Image2 Raptor Web Designer 8
 

Strumieniowanie wideo

Jeżeli obraz to tysiąc słów, film to co najmniej milion. Raptor Web Designer pozwala na wyświetlanie własnych filmów na stronie www zarówno z serwisu YouTube jak i własnych plików wmv lub mov.

wmvicon

Własny film to ciekawe urozmaicenie strony www. Przed wstawieniem filmu, musisz zastanowić się czy ciężar przesyłu danych spocznie na twoim serwerze, czy też lepiej wykorzystać do tego zewnętrzny serwis. Wykorzystanie własnych plików wideo ma zatem zarówno wady jak i zalety.

W przypadku strumieniowania z własnego serwera, niewątpliwie zaletą jest kontrola nad reklamami wyświetlanymi w czasie oglądania filmu. Mówiąc krótko, we własnym filmie nie ma reklam. A często zdarza się, że w filmie z zewnętrznego serwisu np. YouTube mogą pojawić się reklamy konkurencji.

W przypadku dużej oglądalności wadą strumieniownia własnego pliku wideo jest ewentualna konieczność zapewnienia i opłacenia odpowiedniej przepustowości w firmie hostingowej.

Wybór jest trudny ale program zapewnia obydwie opcje, wstawianie zarówno plików z YouTube jak i własnych filmów serwowanych z własnego konta hostingowego.

© Copyright 1999-2013 Selteco Software, Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa, tel: +48 22 407 77 80, fax: +48 22 407 97 04
Ta strona została wykonana wyłącznie przy pomocy programów Raptor Web Designer, Photo Lab, Alligator Flash Designer i Button Maker