Image2 Raptor Web Designer 8
 

Projektowanie WYSIWYG

Prędkość i wygoda projektowania wizualnego bije na głowę ręczne kodowanie wyglądu stron.

wysiwygdesign

WYSIWYG czyli What You See Is What You Get to projektowanie stron www poprzez podejście wizualne a nie programistyczne. Wielu webmasterów wychowanych w czasach Notatnika, na początku sceptycznie podchodzi do interfejsu graficznego. Szybko jednak uwidacznia się przewaga w szybkości całego procesu projektowania. O ile zaprogramowanie wyglądu strony w kodzie HTML i CSS zajmuje dni a wręcz tygodnie a efekt jest w każdej przeglądarce inny, o tyle wykonanie oprawy graficznej w programie Raptor Web Designer trwa zaledwie kilka godzin.

Program zdejmuje z użytkownika ciężar mozolnego wpisywania kodu, tworzenia plików z obrazkami lub plików z podstronami, podkatalogów. Łatwość przemieszczania obiektów umożliwia wybróbowanie kilku lub kilkunastu alternatywnych wersji wyglądu strony, kolorystyki oraz dopasowanie zdjęć na głównej stronie. Dokładność komputera zapewnia, że na każdeym etapie wygenerowany kod jest zgodny ze standardem W3C.

Nie oznacza to jednak utraty kontroli nad programowaniem czy dodawaniem własnego kodu do strony. Program pozwala na wstawianie ręcznie programowanych elementów z kodem HTML, JavaScript lub PHP niezbędnych przy tworzeniu bardziej rozbudowanych serwisów. Możliwe jest nawet dodanie podstrony, która w całości jest zakodowana ręcznie, ale która wykorzystuje wspólną oprawę graficzną.

© Copyright 1999-2013 Selteco Software, Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa, tel: +48 22 407 77 80, fax: +48 22 407 97 04
Ta strona została wykonana wyłącznie przy pomocy programów Raptor Web Designer, Photo Lab, Alligator Flash Designer i Button Maker